Eviik 8. Eviik121
zdenda12 10. zdenda12120

Poradie všetkých tipujúcich

motoGP

V testech po závodě v Barceloně zajel nejrychleji Marc Márquez, jehož maximum na kolo je 1’38,916 sekundy. Na druhém místě je Andrea Iannone, třetí čas v testech zajel Tito Rabat, který byl po celý katalánský víkend velmi rychlý, ale v závodě mu začala hořet motorka, takže rychlost v mistrovské body neproměnil. Nejpilnějším jezdcem byl s 88 odjetými koly Japonec Takaaki Nakagami. Podrobnější informace průběžně doplníme.

zdroj: motoGP

Komise Grand Prix schválila změny, které mění počet testovacích dnů během roku a to s platností od konce sezony 2018. Se změnou souhlasili všichni výrobci a má se jednat o reakci s ohledem na navýšení počtu Grand Prix a celkového vytížení posádek jednotlivých týmů během roku. Týmy podléhající úlevám díky koncesním bodům se změny netýkají.

Jorge Lorenzo potvrdil v katalánské Velké ceně formu z minulého podniku v Mugellu a opět si dojel pro první místo. O ně s ním bojoval Marc Márquez, který měl výborný start závodu a chvíli jej také vedl. Nakonec však na tempo svého krajana nestačil a dojel si pro druhou pozici. Třetí místo pak po pádu Andrei Doviziosa obsadil Valentino Rossi, jenž zůstává v průběžném hodnocení šampionátu na druhé příčce.

Karel Abraham si ze sedmého podniku sezóny, který se jel v Barceloně, odváží tři body. Jak sám přiznává, neděle se mu nevyvedla úplně dle jeho představ. Do závodu vyrazil z 21. místa a hned v úvodu jej potkalo několik problémů, jež mu znemožnily zůstat ve skupině bojující o body. Katalánskou Velkou cenu nakonec díky pádům několika jezdců dokončil na 13. pozici a dojel si tak pro svůj nejlepší výsledek v letošním roce.

Italský satelit Ducati, tým Alma Pramac Racing, v neděli ráno oficiálně potvrdil, že v roce 2019 pokračuje se současným jezdcem Jackem Millerem, který je pod smlouvou s Ducati. Tým tak definitivně uzavřel jezdeckou sestavu pro nadcházející ročník.

Neděle je dnem závodu katalánské Grand Prix. V Montmeló je krásné slunečné počasí a teplota už ráno překročila pětadvacet stupňů. Dopoledne jsou na programu zahřívací tréninky, od jedenácti startuje program závodů kláním Moto3. Z českých závodníků je v Barceloně Karel Abraham (MotoGP, Ducati) a Jakub Kornfeil (Moto3, KTM).

Den závodu Velké ceny Katalánska nabídl skvělé závody plné napětí a nečekaných zvratů. Klání Moto3 vyhrál italský závodník Enea Bastianini, Jakub Kornfeil byl po časové penalizaci jedenáctý. Pro zlato si v klání třídy Moto2 dojel Francouz Fabio Quartararo pro něhož to byl vůbec první triumf kariéry jezdce mistrovství světa. Španělé měli svého vítěze až v závodu královské kubatury, protože to už letos podruhé slavil vítězství Jorge Lorenzo. Druhý projel cílem závodu MotoGP Marc Márquez, třetí byl Valentino Rossi. Český závodník Karel Abraham získal tři body za třinácté místo. V pondělí jsou v Barceloně pozávodní testy a osmý podnik sezony přivítá koncem června Assen.

První pole position v barvách Ducati dnes získal Jorge Lorenzo, který závod v Barceloně bere jako svůj domácí. Po vítězství v Mugellu je Lorenzo viditelně při chuti a je jasné, že v neděli bude Španěl bojovat o vítězství. Marc Márquez před domácími fanoušky v sobotu skutečně perlil. Španěl padal, jednou motorku vytáhl z jistého pádu, musel jet nakonec obě kvalifikace, ale nakonec byl druhý a do závodu startuje z první řady, což je splněný cíl. Andrea Dovizioso na své dva soupeře ztratil minimum a je rovněž velkým favoritem na vítězství, které by rád získal na domácí půdě svých hlavních soupeřů.

Vedení promotéra závodů MotoGP podepsalo předběžnou smlouvu o návratu Velké ceny Brazílie do kalendáře světového šampionátu. Šance závodit v Brazílii je tak od roku 2021 a byla by to po Argentině druhá Grand Prix v Jižní Americe.

Slunečné počasí provázelo sobotní program sedmého podniku sezony ve španělském Katalánsku. Druhý den byl ve znamení posledních tréninků a především kvalifikací. V třídě Moto3 vyhrál první místo na startu Ital Enea Bastianini, Jakub Kornfeil startuje čtrnáctý, ale naděje na úspěšný závod jsou v jeho případě hodně vysoké. V třídě MotoGP slaví kvalifikační vítězství Jorge Lorenzo, druhý do závodu odstartuje Marc Márquez a první řadu na startu uzavře Andrea Dovizioso. Karel Abraham (Ducati) se do závodu kvalifikoval jednadvacátým časem. V kvalifikaci třídy Moto2 zajel nejrychleji Fabio Quartararo, který tak poprvé v šestistovkách odstartuje z pole position. Dnem závodu je neděle.

(sobota, 16. jún 2018 19:07)
No jo,stejně to dopadá na prd,zas to neschopné Peru nedalo ani penaltu,vyhodit Cuevase z reprezentace